Mechanik z Dojazdem Warszawa Naprawa Auta Warszawa Pora dolać ADBLUE. Właściwie po co ono jest? #MOTODORADCA

Pora dolać ADBLUE. Właściwie po co ono jest? #MOTODORADCA


Mechanik z Dojazdem w Warszawie!

Warsztat Mechaniki, Elektryki Samochodowej, Mechanik Diagnostyka, Mechanika Samochodowa Diesel, LPG, oraz Serwis Samochodowy i naprawa silników samochodowych.

Mobilny Mechanik +48 570 933 114

1. Mobilny Elektryk +48 512 149 689

2. Mobilny Elektryk +48 534 649 204

Mobilny Mechanik dojazd do 30 min!

Lub wybierz opcje Mechanika z dojazdem w Warszawie

Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Warsztat Mechaniki, Elektryki Samochodowej, Mechanik Diagnostyka, Mechanika Samochodowa Diesel, LPG, oraz Serwis Samochodowy i naprawa silników samochodowych.

Najtaniej w Warszawie!

Naprawa Quadów, Motocykli i Koparek oraz Skuterów Wodnych

Najtaniej w Warszawie! Zobacz nasze inne Usługi:

Naprawa Quadów, Naprawa Motocykli, Naprawa Jachtów, Naprawa Koparek, Mobilny Mechanik, Mechanik z Dojazdem, Regeneracji Baterii Hybrydowej, Naprawa Samochodów Elektrycznych, Usuwanie AdBlue, Serwis Motocyklowy Warszawa, Warsztat Samochodowy Warszawa – Mechanik i Warsztat. Bardzo skuteczne i polecane dokładne Sprawdzanie auta przed kupnem Warszawa, Sprawdzanie samochodu przed kupnem WarszawaFACEBOOK : https://www.facebook.com/youtubemotodoradca/ INSTAGRAM : https://www.instagram.com/motodoradca/ Po 20 tysiącach km Peugeot upomniał …

source

Mechanik z Dojazdem w Warszawie!

Warsztat Mechaniki, Elektryki Samochodowej, Mechanik Diagnostyka, Mechanika Samochodowa Diesel, LPG, oraz Serwis Samochodowy i naprawa silników samochodowych.

Mobilny Mechanik +48 570 933 114

1. Mobilny Elektryk +48 512 149 689

2. Mobilny Elektryk +48 534 649 204

Mobilny Mechanik dojazd do 30 min!

Lub wybierz opcje Mechanika z dojazdem w Warszawie

Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!

Warsztat Mechaniki, Elektryki Samochodowej, Mechanik Diagnostyka, Mechanika Samochodowa Diesel, LPG, oraz Serwis Samochodowy i naprawa silników samochodowych.

Najtaniej w Warszawie!

Naprawa Quadów, Motocykli i Koparek oraz Skuterów Wodnych

Najtaniej w Warszawie! Zobacz nasze inne Usługi:

Naprawa Quadów, Naprawa Motocykli, Naprawa Jachtów, Naprawa Koparek, Mobilny Mechanik, Mechanik z Dojazdem, Regeneracji Baterii Hybrydowej, Naprawa Samochodów Elektrycznych, Usuwanie AdBlue, Serwis Motocyklowy Warszawa, Warsztat Samochodowy Warszawa – Mechanik i Warsztat. Bardzo skuteczne i polecane dokładne Sprawdzanie auta przed kupnem Warszawa, Sprawdzanie samochodu przed kupnem Warszawa

49 thoughts on “Pora dolać ADBLUE. Właściwie po co ono jest? #MOTODORADCA”

 1. No fajnie policja sprawdza nowe samochody i patrzą na spaliny, lekko przekroczysz i cyk mandat a obok przejeżdża pasat 1.9 i czarną chmurą za sobą xd …………………………….

 2. mialem Cytryne Picasso 5 i musialem z tym Blu jechac do Servisu i tam mnie to uzupelnili , koszta 280 -€ , ale naszczescie pozbylem sie tego dziwnego Auta .

 3. Przy autobusach PKS mających *-dzieści lat w których w środku wali spalinami, a za nimi to kurzy spalinami, to to, co da to ad blue wydaje mi się przekrętem, i tak nie odrobi tego co same chiny wywalają do atmosfery. Po prostu kolejny skok na kasę kierowców, którzy bez samochodów się nie obejdą, i części które mają się zepsuć.

 4. Niezbyt tani i dość problematyczny eco-wynalazek, który powstał głównie po to by zaliczyć testy emisji spalin według normy Euro5. Problematyczny, ponieważ ma kwaśny odczynnik więc do zatrzymania go w układzie nie wystarczą zwykłe gumowe uszczelki, czy blacha. Większe wymagania co do jakości materiałów, z których wykonany jest ukł. zasilania AdBlue wyjaśnia wysokie ceny chociażby pomp. Na dodatek znalezienie producenta takich kompletnych układów, który nie przyciął na żadnym z jego najdrobniejszych elementów i faktycznie stosował tylko materiały odporne na taki odczyn a nie znoszące go przez jakiś czas nie jest łatwe. Poza tym jak już go znajdziemy to cena z pewnością nie będzie mała. Co do jego skuteczności to faktycznie działa. Przy czym biorąc pod uwagę koszta budowy trwałego ukł. i całą pierdolologię z tankowaniem dodatkowej cieczy (i fantazją niektórych konstruktorów co do sposobu tankowania lub pojemności zbiornika), to trudno jest mi się oprzeć wrażeniu, że jest to Eco łapówka umożliwiająca dalszą produkcję nie ekologicznych jednostek napędowych. Ekologiczne jest zmniejszanie zużycia benzyny lub ON, czy całkowita rezygnacja z tych paliw jako źródeł zasilania jednostek napędowych. Szkoda tylko, że taka Ekologia jest jak by …zakazana?

 5. Ekologiczny 11 litrowy DIESEL …dobrze, że nie we wszystkich dziedzinach mamy takie tempo rozwoju bo musiał bym to wysyłać telegramem 😀

 6. Ta cała ekologia to mit. Producenci osłabiają silniki postarzając części, żebyśmy kupowali, co parę lat auto. 10 tysięcy ciężarówek jednego dnia w tym samym miejscu, nie wyprodukuje tyle tlenku węgla, co jeden wybuch wulkanu. Ocieplenie kkimatu było zanim człowiek na ziemi się pojawił. Jeśli ktoś wierzy, że przeciętny Kowalski przyczynia się do ocieplenia klumatu paląc węglem w swoim domu, to jest umysłowo upośledzony

 7. Ja bym się o ten adblue tutaj nie martwił, ludzie robią 50k km rocznie to raczej ich stać na nawet te 5dych dodatkowo co 20k km. Bardziej martwi ten smród który ulatnia się z 10cio letnich dieseli z powycinanymi dpfami, i silnikami które są "butowane" na zimno od 1100 ibr/min. (Nie stać mnie ale przynajmniej zaoszczędze na paliwie). Tak jak są prowadzone akcje "trzeźwości", powinni wprowadzić "zero tolerancji dla trucicieli".

 8. To znaczy że nie odpali z powodów technicznych że silnik nie może? Czy to po prostu taka bezczelna elektroniczna blokada i ona uniemożliwia odpalenie?

 9. Hallo halo po obejrzeniu tego filmu zastanawiam sie czy ad blue trzeba tankować do samochodów benzynowych czy tylko diesli prosze fachowców o odpowiedz.. dzieki

 10. największy problem to będziesz mieć jak pojedziesz sobie na narty np w Alpy i tam będzie noc w noc temperatura np -20 stopni. po kilku dniach będziesz szukał lawety bo się pieprzone adblue skrystalizowało i pompę zatarło

 11. Warto powiedzieć jasno, że nowe diesle to auta, które muszą być garażowane z powodu zamarzającego płynu przy -11, a krystalizuje się przy minus kilku stopniach co tez masakruje układ. Ja garażu nie mam wiec w przypadku zakupu takiego auta po roku kosztowny remont, jeśli pokryje to gwarancja to i tak auto musi trafić do serwisu. Mając auto w leasingu nie możesz przy tym manipulować, żeby to odłączyć. Generalnie szajs. Trzeba kupić benzynę, która spala min 2 litry więcej ma 100 km.

 12. Co nam daje adblu jak przy minusowej temperaturze A dokładnie minus11 adblu traci swoje właściwości tak samo jest gdy będzie temperatura dodatnia A mowa tu o plus 25 więc powiem krótko faja

 13. Szkoda gadac z tą ekologia. Zafira Tourer 2015 auto kupione po kompletnej wymianie układu AdBlue i miesiąc po kupnie AdBlue zgłupiało. Na trasie błąd emisji spalin i magiczny licznik ze za 900km silnik nie uruchomi się… Mocznik zalany do pełna… Błędy na komputerze byly, typowe od emisji. Przejechałem 150km i wszystkie błędy zniknęły. Auto odstawione do serwisu opla na gwarancję i nic, zero… Dolali jakiś środek przeciwkrystalizacji, dali jeden gratis i tyle… Niedługo trzeba będzie się znów na rowery przerzucić jak tej ekologii gokladaja.

 14. Przy Euro5 AdBlue nie jest potrzebne, ale pseudoekolodzy wymagają Euro6 itd. W ciężarowym aucie, no i jeszcze w autobusie mogę zrozumieć, ale w autach osobowych AdBlue to już czysty biznes Elit. Acha, AdBlue się krystalizuje – tak więc warto uważać przy nalewaniu, jeżeli już się rozlało to po zakręceniu korka warto to miejsce spłukać wodą.

Comments are closed.

Related Post